Vše okolo demolice v Ostravě a okolí

Demolice Ostrava jsou řešením ve chvíli, kdy se potřebujete zbavit třeba starého, trouchnivějícího domu, který vám přenesl někdo blízký, jenž bohužel nedávno zemřel. Již bylo zmíněno, že do rekonstrukcí starých, trouchnivějících domů se nevyplatí investovat. Většina starých domů má totiž nízkou technickou úroveň, rozvody elektřiny i vody nejsou zrovna kvalitní, stejně tak může být dům špatně dispozičně řešen. Raději starý dům zbourejte a na jeho místě postavte dům nový, zcela podle vašich představ.

Samozřejmě demoliční práce Ostrava nefungují tak, že si jeden den usmyslíte demolici a druhý den už je hotovo. Je třeba zařídit mnoho věcí, než dojde k zahájení demolice. Potřebovat se bude demoliční výměr a také projekt k demolici. Nabízí se však otázka, kde takový projekt k demolici sehnat? A jak následná demolice bude dlouho trvat?

Kdo mi zpracuje projekt k demolici?

Projektem k demolici se rozumí projekt, v němž jsou obsaženy všechny bourací práce a také postup bouracích prací, včetně specifikace předpokládaného množství odpadu. Zpracovat ho může i firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. zaměřující se na demoliční práce. Samozřejmě takový projekt není zadarmo, něco stojí. Jeho cena se stanovuje dle velikosti objektu.

Projekt k demolici se stanovuje většinou dle původní dokumentace k nemovitosti, pokud však původní dokumentace neexistuje, musí být proveden stavebně technický průzkum objektu a případné zaměření se následně zdigitalizuje.

Jak to bude dlouho trvat?

Co se týče vyřizování na úřadech, trvání projektových a inženýrských prací se odvíjí dle zákonných lhůt. Samotná demolice a následný odvoz suti se odvíjí dle velikosti bourané nemovitosti, rodinné domy jsou zpravidla zbourány během jednoho až dvou týdnů, během kterých je zároveň odvezena suť a zlikvidován všechen odpad.

Zajišťujeme navíc i drcení stavební suti přímo na místě demolice a to snižuje celkové náklady na demolici. Dotaci na výstavbu rodinného domu po demolici vyřizujeme na klíč.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *