Chcete si postavit na svém pozemku novou krásnou vilu, která bude přesně podle aktuálních trendů? Chcete si postavit dům, který bude mít velká francouzská okna, který bude mít hezkou upravovanou zahradu se zastřiženým trávníkem a altánem? Vaše vize se mohou realizovat, pokud rychle zdemolujete barabiznu nebo rozpadající se stodolu, která se na vašem pozemku nachází. I když vás možná s daným objektem pojí vzpomínky, po demolici si můžete postavit dům nový, který bude zdrojem nových vzpomínek. Zavolejte si proto firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se vám o demolice v Opavě postará. Firma se vám postará i o demolici budov v Havířov nebo v Karviné či Frýdku-Místku.

Když se rozhodnete pro demoliční práce

Rozhodli jste se tedy pro demoliční práce? Pravděpodobně se ptáte, co to obnáší nebo co to s sebou nese. Bourací práce nejsou činnost, která může být zahájena bez příslušného povolení. Musíte tedy ze všeho nejdříve obejít stavební nebo obecní úřady, kde vám vydají demoliční výměr. Bez demoličního výměru nemohou demoliční práce začít, bohužel.

Demoliční výměr je jinými slovy povolení pro zbourání nemovitosti. Zároveň je to něco, co potřebujete k výmazu objektu z katastru nemovitostí. Jeho platnost je jeden dlouhý rok, ovšem je možné jeho platnost prodloužit, pokud byste během roku nestihli nemovitost zbourat nebo jestliže byste nestihli objekt vymazat z katastru nemovitostí. Je však třeba žádost o prodloužení demoličního výměru řádně odůvodnit.

Kromě demoličního výměru potřebujete mít zpracovaný i projekt k demolici, pokud tedy plánujete zbourat kompletně celou nemovitost.

Demolice něco stojí

Málokterý člověk si připouští fakt, že i demolice něco stojí. Demoliční práce opravdu nejsou zadarmo. Zaplatit se musí jak za zpracování projektu k demolici, tak se musí zaplatit za provedení demolice a za odvoz suti a demoličního odpadu na nejbližší skládku.

Vyřizujeme dotaci na výstavbu rodinného domu po demolici – nejen v Opavě, ale celé ČR.