Demoliční práce v Ostravě a okolí

Každý člověk touží po krásném domě, ale ne vždycky se mu takový dům podaří koupit. Pokud jste koupili spíše starší dům, který začíná chátrat, nevrážejte do něj peníze v rámci rekonstrukce. Raději se rozhodněte pro demoliční práce Ostrava a na místě, kde původně stál starý dům, si postavte dům nový, moderní a podle vašich představ.

Mnozí lidé se při pohledu na starý dům rozhodnou investovat do přestavby, ale ne vždycky je to dobrý krok. Mnohé staré domy mají špatné elektrické rozvody a rozvody vody nebo mají nízkou technickou úroveň. Vyplatí se raději dům zbourat a postavit na jeho místě zcela nový příbytek, který se bude pyšnit dlouhou životností.

Pokud tedy nad demolicí starého domu uvažujete, nabízí se několik otázek. Například otázka, co všechno je k demolici domu potřeba či co to vlastně pojem “demolice” je.

Co je to demolice

Nejdříve je třeba vysvětlit si pojem “demolice”. Přesná definice zní, že se jedná o komplexní zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. Jinými slovy je to možnost, jak srovnat dům se zemí. Musí to však být schváleno. Nelze zdemolovat dům jen tak, když se člověku zachce. Aby mohla firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. zaměřující se na demoliční práce nejen v Ostravě, ale také v celém Moravskoslezském kraji, tedy v okolí měst Opava, Havířov, Frýdek-Místek, Karviná a Třinec, zahájit demolici, musíte vlastnit několik dokumentů.

Co všechno je potřeba

Prvním potřebným dokumentem je demoliční výměr, což je úřední dokument, který se vystavuje zpravidla na obecním nebo stavebním úřadě. Jedná se o povolení či souhlas s legálním odstraněním stavby v Ostravě. Jedná se o dokument potřebný pro vymazání objektu z katastru nemovitostí. Platnost má stanovenou na jeden rok s tím, že v případě potřeby je možné platnost prodloužit, pokud je prodloužení řádně odůvodněno. Pokud si nevíte rady, tak volejte na tel. 603 355 311 nebo piště na info@bourani-demolice.cz.

Také se potřebuje projekt k demolici, což je projekt, v němž jsou obsaženy všechny bourací práce a také postup bouracích prací, včetně specifikace předpokládaného množství odpadu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *