Rekonstruovat nebo nerekonstruovat nemovitost, která se nachází na pozemku? To je otázka, kterou si pokládá celá řada lidí. Než se člověk pustí do rekonstrukce menší či větší nemovitosti, musí si zodpovědět několik otázek, a to – jak jsou na tom základy domu? Jak je dům dispozičně řešen? Jaké je rozmístění oken? A jak jsou na tom rozvody elektřiny a plynu? To vše hraje roli při rozhodování o tom, jestli se bude rekonstruovat daný dům nebo jestli se nemovitost raději zbourá a na jejím místě se postaví zbrusu nová nemovitost, která bude mít kvalitní základy a která bude podle vašich představ.

Pokud jsou základy špatné a pokud jsou rozvody elektřiny na tom ještě hůř, není nad čím váhat nebo se rozmýšlet. Demolice je jediné možné řešení. Rekonstrukce by byla zbytečně nákladná, navíc by byla zcela zbytečná.

Na koho se v případě demolice obrátit

Jelikož o demoliční práce a o bourací práce není zájem denně, mnozí lidé se ptají, na koho se v případě demolice v Ostravě obrátit. Demolice Ostrava má na starosti Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se mimo jiné postará i o demolici budov v Opavě, ve Zlíně nebo v Havířově. Obraťte se na firmu, jež vám dokonce může zpracovat i projekt k demolici, který je zapotřebí, pokud má dojít k celkovému zbourání nemovitosti.

Demolice Ostrava

Potřebujte více než jen projekt k demolici

Pokud se rozhodnete pro demolici, nemůžete se do ní pustit sami bez schválení úřadů. Musíte navštívit stavební nebo obecní úřad, kde vám vydají takzvaný demoliční výměr, který je jinými slovy povolením legálně odstranit danou nemovitost. Taky ho potřebujete k výmazu objektu z katastru nemovitostí.

Platí jeden rok s tím, že je možné posléze požádat o jeho prodloužení. Prodloužení demoličního výměru však musí být řádně odůvodněno, to úřady vyžadují.

Vyřizujeme dotaci na výstavbu rodinného domu po demolici – nejen v Ostravě, ale celé ČR.