Koupili jste si starý trouchnivějící dům jenom proto, že stojí na krásném pozemku? V tom případě pravděpodobně uvažujete nad demoličními pracemi. Chcete si totiž na krásném pozemku postavit zbrusu nový dům, který bude podle vašich představ, který bude skvěle dispozičně řešen, který navíc bude mít okna tam, kde je oceníte a kde je chcete mít. Na uvažování nad bouracími pracemi není nic špatného, možná však máte hromadu otázek, které se demolice týkají.

Pakliže uvažujete nad demolicemi, ptáte se, co to vlastně demolice jsou. Demolice je komplexní zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. O demolice v Třinci se postará firma Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se mimo jiné postará i o demolici budov v Karviné, ve Frýdku-Místku nebo v Opavě.

Co je potřeba k demolici

Demolice není něco, k čemu by mohlo dojít kdykoli člověk chce a kdy se mu zlíbí. Aby mohla být demolice zahájena, musí se držet v rukou demoliční výměr, což je úřední dokument vystavující se na obecním nebo stavebním úřadě a povolující legálně odstranit danou nemovitost. Kromě toho, že je potřebný pro zbourání nemovitosti, potřebujete ho také posléze, až budete nuceni vymazat objekt z katastru nemovitostí.

Kromě demoličního výměru je někdy zapotřebí i projekt k demolici, který se zpracovává ve chvíli, kdy má dojít k celkovému odstranění nemovitosti. Pokud existuje původní dokumentace k nemovitosti, nemusí se nový projekt zpracovávat, pakliže původní dokumentace neexistuje, provádí se stavebně technický průzkum objektu a následné zaměření se zdigitalizuje.

Kolik demolice stojí

Cena demoličních prací se vždy stanovuje individuálně podle ceníku. Co se týče zpracování projektu k demolici, cena startuje na osmi tisících korunách. A co se týče ceny za odvoz suti, i to se stanovuje vždy individuálně, a to podle typu suti, podle množství suti, taky podle ceny skládkovného a podle vzdálenosti na skládku.

Vyřizujeme dotaci na výstavbu rodinného domu po demolici – nejen v Třinci, ale celé ČR.