Poptávka po demoličních pracích není neustálá, ale jednou za čas si člověk firmu zaměřující se na bourací práce přece jenom zavolá. Většinou to bývá v okamžiku, kdy se rozhodne nerekonstruovat nemovitost nacházející se na pozemku, jelikož nemá daná nemovitost kvalitní rozvody elektřiny a jelikož má špatné základy. Také se firma Stavby – demolice a bourání s.r.o. zaměřující se na demolice Frýdek-Místek volá v okamžiku, kdy chceme na pozemku postavit novou vilu, chatku nebo kůlnu, jenže pozemek hyzdí trouchnivějící a rozpadající se stodola.

Pokud jste se i vy rozhodli zavolat si na pomoc zmíněnou firmu, která se mimo jiné zaměřuje na demolici budov i ve Zlíně, Karviné nebo v Ostravě, měli byste o demolici vědět první poslední. Proto přinášíme odpovědi na otázky, které chcete mít dopředu zodpovězené.

Co je to demolice?

Jak přesně zní definice demolice? Co je to demolice? Demolice je komplexní zbourání objektu, a to buď mechanizací, nebo postupným rozebráním. Není to rozhodně činnost, ke které může dojít kdykoliv si usmyslíte, musíte mít na ni povolení. Tímto povolením se rozumí demoliční výměr, který vám vydají buď na stavebním úřadě, nebo na obecním úřadě. Platí jeden dlouhý rok. Pokud by se stalo, že během příslušného roku nedojde k demolici daného objektu, je možné platnost demoličního výměru prodloužit, ovšem musí být prodloužení výměru řádně odůvodněno.

Co všechno potřebuju pro demolici?

Demoliční výměr je to nejdůležitější, ovšem ne to jediné, co k zahájení demolice potřebujete. Potřebujete mimo jiné i projekt k demolici, který se zpracovává v případě, že má dojít k celkovému odstranění stavby, a zároveň v případě, že neexistuje původní dokumentace k nemovitosti.

Zpracování projektu něco stojí, není to bezplatná záležitost. Cena většinou startuje na osmi tisících korunách.

Vyřizujeme dotaci na výstavbu rodinného domu po demolici – nejen ve Frýdku-Místku, ale celé ČR.